Myjka Ciśnieniowa - Jaką Wybrać?

myjka ciśnieniowa

Myjka ciśnieniowa to bardzo przydatne narzędzie w każdym domu. Świetnie nadaje się do mycia samochodu, bramy wjazdowej, chodnika, elewacji, a także wielu innych powierzchni. Najważniejszą zaletą myjki ciśnieniowej jest szybkie i bezpieczne usuwanie brudu, bez nadmiernego wysiłku. Używanie tego typu urządzenia z pewnością przyspieszy wiele prac porządkowych - zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Przed zakupem myjki ciśnieniowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki temu dobierzemy sprzęt spełniający nasze wymagania. Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Podpowiadamy!

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa to praktyczne urządzenie, przeznaczona do wygodnego usuwania zabrudzeń z różnych powierzchni. Zasada działania myjki ciśnieniowej jest bardzo prosta - wystarczy podłączyć ją do kranu przy użyciu węża ogrodowego. We wnętrzu myjki znajduje się specjalna pompa, która generuje natrysk pod wysokim ciśnieniem. Woda wypływa przez lancę, która umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Skoncentrowany strumień wody uderza w powierzchnię z bardzo dużą prędkością, powodując szybkie mycie brudnej powierzchni.

Myjka ciśnieniowa Husqvarna PW 125

Nasza najbardziej kompaktowa myjka wysokociśnieniowa, oferująca dużą wydajność czyszczenia patio oraz mebli ogrodowych. Posiada dwie funkcje...
Cena 799,00 zł na zamówienie
zobacz

Myjka ciśnieniowa Husqvarna Husqvarna PW 235R

Wszechstronna myjka wysokociśnieniowa o solidnej konstrukcji i wielu rozwiązaniom ułatwiającym użytkowanie jak: regulacja dyszy, schowek na...
Cena 1 399,00 zł na magazynie

Rodzaje myjek ciśnieniowych

W sprzedaży dostępne są myjki ciśnieniowe elektryczne oraz spalinowe. Te pierwsze doskonale nadają się do użytku domowego. Zasilane są prądem o standardowym napięciu 230 V, dzięki czemu z powodzeniem można je podpiąć do niemal każdego gniazdka. Myjki elektryczne są bardzo wydajne i proste w obsłudze. Zaletą takich urządzeń jest niewątpliwie możliwość stosowania różnych pistoletów, zwiększających ich funkcjonalność. Jedynym minusem może być tutaj ograniczenie w postaci kabla zasilającego.

Z kolei myjki spalinowe to zaawansowane sprzęty, przeznaczone do ciężkich prac, np. na placach budowy. Są mobilne i umożliwiają pracę w każdych warunkach. Niestety wytwarzają szkodliwe spaliny.

mycie myjką

Myjka ciśnieniowa - zastosowanie

Myjki ciśnieniowe mają wszechstronne zastosowanie. Usprawniają prace porządkowe w domu, ogrodzie i na tarasie. Są bardzo proste w obsłudze, a ich konstrukcja nie jest skomplikowana. Jednym z najczęstszych powodów zakupu myjki ciśnieniowej jest chęć mycia pojazdu na własnej posesji. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, wśród których wymienia się przede wszystkim dokładność czyszczenia. Wybierając myjkę ciśnieniową, należy zwrócić uwagę na ciśnienie robocze. Nieodpowiednio dobrane może skutkować uszkodzeniem lakieru. Jeśli kupujemy myjkę z myślą myciu samochodu, zainwestujmy w specjalne końcówki - w szczególności pianownicę i szczotkę.

Dobra myjka ciśnieniowa posłuży także do czyszczenia elewacji. Aby przyspieszyć prace, warto rozważyć zakup modelu z możliwością regulacji ciśnienia wody. Dlaczego? Ponieważ umożliwi to mycie wszystkich elementów fasady budynku. Myjka wysokociśnieniowa jest niezastąpionym sprzętem podczas mycia kostki brukowej. Taka nawierzchnia bywa wyjątkowo odporna na uszkodzenia, dlatego też w tym przypadku można zastosować najwyższą moc strumienia. Pozwoli to nie tylko pozbyć się zabrudzeń, ale i usunąć uporczywy mech wyrastający w szczelinach. Myjkę ciśnieniową warto wykorzystać do szorowania ogrodzenia, mebli ogrodowych, altan, huśtawek oraz innych elementów wyposażenia.

Na jakie parametry zwrócić uwagę wybierając myjkę ciśnieniową?

Jednym z najważniejszych parametrów, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze myjki ciśnieniowej, jest ciśnienie robocze. Im będzie ono większe, tym wyższa skuteczność usuwania zabrudzeń. Optymalne ciśnienie myjki ciśnieniowej powinno wynosić ok. 130 barów. Taka wartość w zupełności wystarczy do zastosowań domowych - np. mycia samochodu czy elewacji. W przypadku, gdy mamy do czynienia z ciężkimi do usunięcia zabrudzeniami, ciśnienie należy odpowiednio zwiększyć. Z tego względu warto zainwestować myjkę z regulacją ciśnienia. Modele pozbawione tej funkcji mogą nie spełniać dobrze swojej funkcji.

Moc myjki ciśnieniowej

Moc myjki ciśnieniowej to ważny parametr, który ma bezpośredni wpływ na wydajność sprzętu. Stojąc przed wyborem konkretnego modelu, należy zastanowić się nad częstotliwością jego użytkowania. Podpowiadamy, że do domowych zastosowań w zupełności sprawdzi się myjka o mocy od 1200 do 1600 W. Takie urządzenie pracuje pod ciśnieniem 130 barów i pozwoli wykonać większość podstawowych prac porządkowych. Natomiast bardziej zaawansowane sprzęty posiadają moc nawet 3000 W. Nadają się do profesjonalnych zastosowań. Są też o wiele droższe niż standardowe myjki ciśnieniowe. Trzeba się liczyć także z większym poborem energii oraz wody.

Długość węża

Kolejnym, równie istotnym parametrem jest długość węża. Tutaj powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość naszej działki. Sprzęt z długim wężem niekoniecznie zda egzamin na niewielkich powierzchniach, zaś ten ze zbyt krótkim może okazać się niewystarczający. Odpowiednio dobrany sprzęt umożliwi swobodne manewrowanie pistoletem natryskowym po całym ogrodzie. Podpowiadamy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wybór myjki wyposażonej w wąż ciśnieniowy o długości kilkunastu metrów. Istotną kwestią jest również waga urządzenia. Myjka ciśnieniowa nie powinna być bardzo ciężka, ponieważ może to utrudnić swobodne przenoszenie, jak i przemieszczanie za pomocą kółek jezdnych - zwłaszcza po nierównym terenie. Optymalna waga sprzętu powinna wynosić ok. 20 kg.

Temperatura wody

Przy zakupie myjki ciśnieniowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na maksymalną temperaturę wody w dopływie. Do większości urządzeń można stosować zimną wodę, jednak w niektórych konieczne jest jej podgrzanie - najczęściej do temperatury 40 lub 50 stopni Celsjusza. Mycie ciepłym strumieniem niesie za sobą wiele korzyści - przede wszystkim pozwala w szybki sposób pozbyć się zabrudzeń. Zima woda niestety nie jest aż tak bardzo skuteczna.

Pozostałe parametry

Zakup myjki ciśnieniowej to nie lada wyzwanie. Oprócz ciśnienia, mocy, długości węża i temperatury wody, należy także zwrócić uwagę na pozostałe parametry. Jednym z nich jest pojemnik na detergent. To niezwykle przydatny element, jednak nie wszystkie sprzęty są w niego wyposażone. Przed zakupem warto to sprawdzić, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli wlać konkretny płyn do urządzenia, co pozwoli na szybkie i sprawne usunięcie plam oraz wszelkich zanieczyszczeń. Zastosowanie samej wody może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Kupując nową myjkę ciśnieniową, trzeba koniecznie sprawdzić, czy posiada w zestawie dodatkowe końcówki wpinane do pistoletu natryskowego. Z pewnością pomogą one w dokładnym czyszczeniu różnych powierzchni, a także dotarciu w trudno dostępne miejsca. Z pewnością przyda się dysza punktowa (strumień wody jest bardzo precyzyjny), dysza płaska (do delikatnego czyszczenia wymagających powierzchni), a także dysza rotacyjna (do usuwania ciężkich zabrudzeń).

Myjka ciśnieniowa - jaką wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli myjek ciśnieniowych, które różnią się od siebie zarówno wyglądem, jak i parametrami. Warto zwrócić uwagę na urządzenia pochodzące od renomowanych producentów, gdyż są one gwarancją najwyższej jakości i niezawodności. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się myjki ciśnieniowe Husqvarna. Nic dziwnego - są wysoce wydajne, precyzyjne oraz wygodne w użytkowaniu. Z całą pewnością poradzą sobie z wieloma trudnymi zadaniami.

Myjka wysokociśnieniowa HPS 110

STIGA HPS 110 to łatwa w obsłudze i kompaktowa elektryczna myjka wysokociśnieniowa, którą można stosować z różnymi częściami i akcesoriami....
Cena 499,00 zł na magazynie

Bardzo dobrym wyborem są również myjki wysokociśnieniowe Stiga. Wyróżniają się przede wszystkim przemyślaną konstrukcją oraz łatwością w obsłudze. Umożliwiają wygodne i komfortowe czyszczenie większych i mniejszych powierzchni. Dużą popularność na rynku zdobywają myjki AL-KO. Ich głównymi zaletami są niska waga oraz stabilna konstrukcja. Doskonale sprawdzą się do domowych zastosowań. Nie sposób nie wspomnieć o wysoce wytrzymałych myjkach ciśnieniowych Cedrus. Te profesjonalne narzędzia idealnie nadają się do usuwania ciężkich, kilkuletnich zabrudzeń. Skuteczność czyszczenia jest naprawdę wysoka. Myjki Cedrus przeznaczone są głównie do użytku przemysłowego.

Dlaczego warto używać myjki ciśnieniowej?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie pomocne w wielu pracach porządkowych na posesji. Umożliwia staranne wyczyszczenie samochodu, elewacji, kostki brukowej czy mebli ogrodowych. Odpowiednio dobrana myjka w bezpieczny sposób usuwa zabrudzenia, nie powodując przy tym zniszczenia powierzchni. Tak, jak zostało już wspomniane, tego typu urządzenia są wyjątkowo proste w obsłudze. Nie wymagają żadnego wysiłku, dzięki czemu z powodzeniem mogą być używane przez osoby starsze.

myjka ciśnieniowa - mycie samochodu

Niekwestionowaną zaletą myjek ciśnieniowych jest ekologiczność stosowania. Takie urządzenia zużywają o wiele mniej wody niż tradycyjne węże ogrodowe. Dodatkową oszczędnością jest mniejsze zużycie detergentów. Myjki ciśnieniowe to uniwersalne urządzenia, które bez cienia wątpliwości powinny znaleźć się w wyposażeniu każdego właściciela domu jednorodzinnego.

Podsumowanie

Myjka ciśnieniowa to popularne narzędzie o wszechstronnym zastosowaniu. Usprawnia i przyspiesza wiele przydomowych prac. Jaka myjka ciśnieniowa sprawdzi się najlepiej? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Stojąc przed zakupem sprzętu, należy wziąć pod uwagę szereg istotnych parametrów, do których należą: ciśnienie robocze, moc, długość węża, temperatura wody oraz dodatkowe akcesoria. Wybierając myjkę, należy kierować się przede wszystkim częstotliwością czyszczenia, wielkością działki oraz zakresem prac. Korzystanie z myjki ciśnieniowej niesie za sobą ogrom korzyści, dlatego warto posiadać ten sprzęt w swoim wyposażeniu!

Ostatnie wpisy

Jakie drewno do kominka wybrać i jak je przygotować?

Jakie drewno do kominka wybrać i jak je przygotować?

Klimatyczne światło i ciepło bijące z kominka zamienia ponure, zimowe wieczory w przyjemne chwile wytchnienia. Otulający blask dodaje wnętrzu uroku, pod warunkiem jednak, że spalające się drewno nie pozostawia grubej warstwy sadzy na szkle. Podpowiadamy, jaki materiał opałowy do kominka jest najlepszy oraz jak go przygotować!

Myjka Ciśnieniowa - Jaką Wybrać?

Myjka Ciśnieniowa - Jaką Wybrać?

Myjka ciśnieniowa to bardzo przydatne narzędzie w każdym domu. Świetnie nadaje się do mycia samochodu, bramy wjazdowej, chodnika, elewacji, a także wielu innych powierzchni. Najważniejszą zaletą myjki ciśnieniowej jest szybkie i bezpieczne usuwanie brudu, bez nadmiernego wysiłku. Używanie tego typu urządzenia z pewnością przyspieszy wiele prac porządkowych - zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Przed zakupem myjki ciśnieniowej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Dzięki temu dobierzemy sprzęt spełniający nasze wymagania. Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? Podpowiadamy!

Koszenie trawy - jak często i kiedy kosić trawę? Kompleksowy poradnik

Koszenie trawy - jak często i kiedy kosić trawę? Kompleksowy poradnik

Wśród wielu różnych zabiegów wykonywanych w kierunku poprawienia wyglądu trawnika, jego koszenie zajmuje niezwykle ważne miejsce - każdy doświadczony ogrodnik wie, że trawie służy koszenie, a regularne i umiejętne wykonywanie tego zabiegu jest niezbędne, aby trawnik był zdrowy, gęsty i zielony. Oto więc wszystko, co należy wiedzieć na temat koszenia trawy.

Jak usunąć mech z kostki brukowej - sprawdzone sposoby na mech i trawę

Jak usunąć mech z kostki brukowej - sprawdzone sposoby na mech i trawę

Kostka brukowa jest chętnie wybierana przez właścicieli działek jako materiał wykończeniowy na podjazdy i ścieżki. Jest trwała, odporna na warunki atmosferyczne, pięknie się prezentuje w różnorodnych aranżacjach i dobrze komponuje z ogrodową roślinnością. Jest także postrzegana jako łatwa do utrzymania w czystości...