Kosiarki ręczne i bębnowe do trawy

Kosiarki Ręczne i Bębnowe do Trawy | Ogród-Pro

Szukasz sprawdzonego urządzenia do precyzyjnego koszenia trawy w swoim ogrodzie? Masz trawnik założony na nierównym terenie lub mocno zaniedbaną działkę, którą chciałbyś zmienić w piękny trawnik? Jeśli tak, polecamy kosiarki bębnowe z naszej oferty. Oferujemy kosiarki ręczne znakomitych producentów - AL-KO i Cedrus. Zapewniamy szybką wysyłkę zamówień i system płatności ratalnej. Zachęcamy do zapoznania się z opisami naszych kosiarek bębnowych.

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Kosiarka bębnowa Stella Garden Rato

Kosiarka bębnowa Motor Jikov STELLA Garden z silnikiem Rato RV225 osiąga prędkość jazdy 2,24 km/h. Kosiarka z napędem dobrze sprawdza się w...
Cena 5 999,00 zł na magazynie
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Czym jest kosiarka bębnowa?

Kosiarka bębnowa to proste w budowie i obsłudze urządzenie do koszenia trawy. Zbudowana jest jednak i pracuje inaczej niż kosiarki elektryczne czy spalinowe. Wyposażona jest bowiem w obracający się bęben, na którym osadzone są noże. Kolejnym elementem jest nieruchomy nóż dolny. Kiedy nóż bębnowy uderza w niego, trawa zostaje odcięta. Koszenie takie możemy porównać do cięcia trawy nożyczkami.

Kosiarka ręczna bębnowa to małe urządzenie, które nie potrzebuje źródła zasilania - prądu lub akumulatora. Służy bowiem do pchania. Jest bardzo lekka i wygodna, idealna do koszenia niewielkich powierzchni i ciasnych, trudno dostępnych przestrzeni. Takie urządzenie da radę obsługiwać bez wysiłku każdy, manewrowanie nim jest łatwe.

Jeśli jednak kosiarka ręczna wydaje Ci się zbyt mała, wybierz kosiarkę spalinową. Wymaga ona paliwa, nie jest więc tak przyjazna dla środowiska, jak kosiarki ręczne, ale jej funkcjonalność gwarantuje zadowolenie użytkownika. Trawnik zawsze będzie estetycznie i równo przystrzyżony.

Zalety kosiarki bębnowej

Największą z zalet kosiarki bębnowej jest wysoka precyzja pielęgnacji trawnika - nóż bębnowy i dolny idealnie przycinają trawę bez strzępienia i szarpania źdźbeł. Maszyna świetnie poradzi sobie z pracą na nierównych terenach, zaniedbanych i zachwaszczonych. Koszenie trawnika kosiarką ręczną jest praktycznie bezgłośne. Modele spalinowe wprawdzie hałasują, ale i tak są ciche w porównaniu z kosiarkami rotacyjnymi.

Modele spalinowe wyposażone są w duże, pompowane koła z bieżnikiem idealnym do pracy w terenie podmokłym, nierównym czy o mocnym nachyleniu. Modele ręczne natomiast mają kółka o niewielkiej średnicy, plastikowe. Wygodny uchwyt składa się i rozkłada bez konieczności użycia narzędzi, a sama kosiarka zajmuje niewiele miejsca podczas przechowywania.

Wybierz najlepszy model do Twojego ogrodu

Koszenie równego trawnika, pielęgnacja zaniedbanego ogrodu czy działki - wymagają stosowania odmiennych maszyn i urządzeń. Na wypielęgnowanym trawniku, który trzeba tylko regularnie kosić, świetnie sprawdzi się model podstawowy - ręczna kosiarka bębnowa. Gdy z kolei warunki są trudne, warto postawić na maszyny spalinowe.

Zanim wybierzesz konkretną kosiarkę, zastanów się, jakie jej parametry są w danej sytuacji najważniejsze - szerokość koszenia, cicha praca bębna, wydajność, łatwość prowadzenia. W naszym sklepie z pewnością znajdziesz model odpowiadający potrzebom - Zapraszamy!

NAJNOWSZE PORADY NA NASZYM BLOGU

drewno do kominka

Jakie drewno do kominka wybrać i jak je przygotować?

Klimatyczne światło i ciepło bijące z kominka zamienia ponure, zimowe wieczory w przyjemne chwile wytchnienia. Otulający blask dodaje wnętrzu uroku, pod warunkiem jednak, że spalające się drewno nie pozostawia grubej warstwy sadzy na szkle. Podpowiadamy, jaki materiał opałowy do kominka jest...
myjka ciśnieniowa

Myjka Ciśnieniowa - Jaką Wybrać?

Myjka ciśnieniowa to bardzo przydatne narzędzie w każdym domu. Świetnie nadaje się do mycia samochodu, bramy wjazdowej, chodnika, elewacji, a także wielu innych powierzchni. Najważniejszą zaletą myjki ciśnieniowej jest szybkie i bezpieczne usuwanie brudu, bez nadmiernego wysiłku. Używanie tego...
Zobacz więcej wpisów...